PASŪTĪJUMIEM, KURU SUMMA IR 50 EUR UN VIRS 50 EUR - PIEGĀDE UZ "CIRCLE K" IR BEZMAKSAS!

Kā veidot „Tērpu komplektus” jeb „Idejas tērpiem”?


Kā veidot „Tērpu komplektus” jeb „Idejas tērpiem”?

 

          Šī tēma ir ļoti aktuāla un tā kā „Tērpu komplektus” ir iespēja veidot arī mūsu mājas lapā www.estilists.lv, tad nolēmām padalīties ar saviem novērojumiem un pētījumiem šai jomā. Mēs neatklāsim Jums jaunu „Ameriku” un varbūt arī nepastāstīsim Jums neko jaunu, bet ... vismaz sistematizēsim informāciju.

          „Tērpu komplektus” var veidot pēc dažādiem principiem, šoreiz apskatīsim vienu no tiem - VIENKRĀSAS principu jeb MONOCHROMA principu. Mono nāk no grieķu valodas Monos – viens, vienīgais. Hroma jeb Chroma grieķu valodā nozīmē - krāsa.

Ir divi varianti kā var veidot Tērpu komplektus pēc Monochroma principa:

 • Pirmajā gadījumā tiek izmantota tikai viena krāsa;
 • Otrā variantā, vienas krāsas dažādi toņi (dažāds krāsu spilgtums). Pie tam komplektā izmantotās krāsas it kā vienmērīgi pāriet viena otrā, kuras principā ir vienas un tās pašas krāsas tumšāka vai gaišāka versija. Līdzīgi kā veidojot gleznu, ņemam vienu krāsu un pievienojam tai, vai nu melno, tā pakāpeniski padarot to tumšāku, vai arī baltu, tā vienmērīgi padarot to gaišāku.

Lai tas būtu saprotamāk, apskatīsim dažus variantus:

 1. Tērpa komplekts, kurš sastāv tikai no lietām melnā krāsā. Tas ir pats vienkāršākai Monochroma principa variants. Total black – pilnīgi melns. Viena krāsa un nekādi pustoņi. Kāds šādu komplektu sauks par elegantu, kāds par – garlaicīgu. Realitātē grūti ir iedomāties sievieti, kura būtu saģērbusies visa melnā un bez lūpu krāsas... Ja nu vienīgi dodoties uz bēru ceremoniju! Tātad vienkārši ņemiet vērā, ka komplektam melnos toņos, ir nepieciešams „atsvaidzinošs meikaps”, pretējā gadījumā Jūsu āda izskatīsies neveselīgi pelēka.

 1. „Sulīga” jeb intensīva krāsa. Tērps, kas veidots pēc analoģiska principa. Tīra krāsa, nekādu pustoņu. Koši un efektīvi, bet izskatās, ka trūks vienas krāsas. Acīm nogurdinoši un draudoši psihei!  Iedomājieties šādu komplektu sarkanā krāsā ... tā jau cilvēku līdz insultam var novest! :) Jebkura intensīva krāsas lielā daudzumā kritīs uz nerviem. Neaizmirstiet to!

 1. Pasteļa toņi. Maigs, bēši grozīgs tonis, jeb kā viņu vēl sauc, pūderkrāsa. Skaista, neuzbāzīga krāsa. Varam apgalvot, ka šāda krāsa lielos daudzumos ir pilnīgi izturama un nekritīs uz nerviem. Bet esat uzmanīgi, ja šī krāsa būs par toni gaišāka, tad „pazudīs” seja. Tā kā arī šādam „Tērpa komplekta” ir nepieciešama attiecīgs meikaps.

         Mūsu skatījumā Tērpu komplekti, kas veidoti vienā tonī, bez pustoņiem, izskatās pārāk uzbāzīgi (ja tiek izmantoti tumšas un košas krāsas), vai arī drusku banāli (ja krāsa ir gaiša). Vienkrāsas komplekti izstaro nekustīguma sajūtu. Tā teikt, acij nav kur pieķerties, nav uz ko koncentrēties. Tādēļ bieži pie šādiem „Tērpu komplektiem” tiek pievienoti kontrastainas krāsas aksesuāri (bet tas jau ir pavisam cits princips, par kuru mēs pastāstīsim nākošo reiz).

Lai izvairītos no „statiskuma” vienkrāsas komplektos, pamēģiniet izmantot dažādu faktūru materiālus. Tas var būt samts, zīds, āda, zamšāda, mežģīnes, u.c. Pat melns „Tērpa komplekts” tādā gadījumā izskatīsies daudz pievilcīgāk.

Atgriezīsimies vēl reiz pie iepriekšējiem „Tērpu komplektiem”:

 • Tērpa komplekts melnā krāsā. Platās bikses un žakete izgatavoti no matēta melnas krāsas materiāla. Korsetes veida tops un somiņa pēc savas tekstūras ir ar gludu virsmu. Bet lakādas kurpes, rotas ar mirdzošiem akmentiņiem un pat vaigu ēnas – spīd un zaigo. Visas tērpa detaļas ir melnas, bet tomēr dažādas tekstūras.
 • Koši zilās krāsas komplekts. Kleita ir ar interesantu, stepētu faktūru. Klač somai ir nedaudz spīdīga, čūskādās virsma. Zamšādas kurpes. Rotas ir ar ziliem akmeņiem un zelta krāsas apdari. Acu ēnas ar perlamutra spīdumu. Kā redzat dažādi materiāli piedod komplektam „kustīguma” sajūtu un tonis nedaudz mainās.
 • Pūderkrāsas komplekts. Blūze no burzīta auduma. Kurpes no matēta, zamša materiāla, ādas soma ar zīda spīdumu. Rotas ar rozīgi zeltainu toni, piedod komplektam gaismu un atspulgu.

Tagad, salīdzinājuma, apskatīsim vienkrāsas „Tērpa komplektus”, kuros izmantoti pustoņi.

 1. Šajā komplektā izmantota gradācija no melnās krāsas uz balto, plus vienkrāsains sprints. It kā viss ir vienkārši, bet apskatīsim šo Tērpa komplektu sīkāk. Acu skatiens automātiski apstājas te uz T-krekla, te uz kurpēm ... Pustoņu dažādība padara komplektu interesantu un pievilcīgu.

 1. Tērpa komplekts zaļos toņos. Vienmērīga pāreja no maigi zaļa toņa uz daudz piesātinātāku toni. Praktiski ideāla krāsu gradācijas palete. Pēdējā laikā tādus toņu salikumus ar vien biežāk var redzēt modes skatēs. Skaisti, šiki un acij patīkami. Par garlaicīgu tādu komplektu nu nekādi nenosauksi.

 1. Fuksijas un violetās krāsas toņi. Šai komplektā ir neliela nobīde no pamata krāsas toņa – kurpes un Clutch soma ir violetākā tonī. Bet kopējo tērpa harmoniju un monohromiju tas nemaina.

Tātad rezumējot – pat no vienas krāsas lietām var izveidot interesantus Tērpa komplektus. Turklāt var iemācīties saskaņot dažādas faktūras un vienas krāsas toņus.

       Šis Tērpu veidošanas princips derēs tiem, kas dod priekšroku vienai krāsai un tādēļ, viņu garderobē ir daudz lietas, kas līdzīgas pēc toņa. Piemēram, Jums patīk zila krāsa un tādēļ Jūsu apģērbā pārsvarā ir dažādi šīs krāsas toņi, no tumši zila, līdz gaiši zilam. Bet, ja Jums patīk visas varavīksnes krāsas, tad šāds Tērpu komplektēšanas princips būs pārāk apgrūtinošs priekš Jums. Bet ja ir vēlēšanās, tad nekas nav neiespējams!

      Vienkrāsas principa Tērpa komplektus – izvēlas īstas lēdijas, jo pati slavenākā šī principa piekritēja ir Anglijas karaliene Elizabete II. Vienmēr un visur perfekta un nevainojama. Cepure, kurpes, kleita – tonis, tonī. Tādēļ, ja Jums patīk vienkrāsas principa komplekti – UZPRIEKŠU!